POLSKO-AMERYKAŃSKA

AKADEMIA LIDERÓW

7 Czerwca 2024 - 19 Lipca 2024

Poziom podstawowy

Kilkanaście godzin kursów nagranych przez ekspertów w swoich sektorach: Tomasz Serwiński – Ekonomia, Dr Marcin Chmielowski – Polityka, Dr Arkadiusz Fordoński – Etyka oraz wyjątkowa nowość w naszej akademii Mikołaj Teperek, współtwórca programu Niepoprawny Dyplomata opowiadający o USA – zarówno o kulturze, jak i w kontekście prawnym.
Kursy będą wrzucane w odstępach kilkudniowych na platformę moodle zapewniając uczestnikom czas na zapoznanie się z nimi! Jeżeli dalej będziecie łaknęli wiedzy w od naszych wykładowców – specjalnie dla uczestników Akademii zostaną przeprowadzone również sesje Q&A z każdym z naszych ekspertów. Po wykładach i sesjach Q&A w ramach modułu Ekonomicznego, Politycznego i Etycznego zostanie przeprowadzony egzamin – który wyłoni zwycięzców poziomu podstawowego Akademii.

PROGRAM SZKOLENIA PODSTAWOWEGO

Wiedza o polityce – Doktor Marcin Chmielowski przeprowadzi uczestników przez historię i case studies wolności w polityce. W lekcjach oferowanych przez doktora znajdziecie:

 1. Historia i współczesność idei libertariańskiej.
 2. Współczesna polityka a tradycyjny podział na prawicę i lewicę.
 3. Libertarianizm wobec neoliberalizmu i neokonserwatyzmu i ruchu alt-right.
 4. Republikanie i Demokraci. Idee stojące za głównymi amerykańskimi partiami politycznymi a kwestia debaty o wolności.
 5. Społeczeństwo obywatelskie i jego teorie.

Wiedza o USA – podróżnik i reżyser Mikołaj Teperek opowie uczestnikom akademii na temat kultury, społeczeństwa i  prawa w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Mikołaj skupi się na kwestiach:

 1.  Ugrupowania Polityczne w USA – nie tylko Demokraci i Republikanie
 2. Polityka Zagraniczna USA w XXI wieku
 3.  Nierówności ekonomiczne USA – konsekwencje decyzji Lincolna, problemy narkotykowe i alkoholizm, system socjalny, przekrój społeczeństwa.
 4. Wolność religijna w USA, kulty religijne, scientology i wolność słowa)
 5. Dostęp do broni, 2 poprawka – czy możesz posiadać czołg?
 6. Mniejszości rasowe i mniejszości seksualne, rezerwaty dla Indian

Wiedza o ekonomii – doradca podatkowy Marcin Serwiński wyjaśni uczestnikom podstawy mikro- i makroekonomii,  a także opowie o różnych szkołach ekonomicznych i ekonomii politycznej. Lekcje, które będziecie mogli poznać to:

 1. Ekonomia, wartość i wycena.
 2. Niepewność i równowaga.
 3. Przedsiębiorczość i kalkulacja.
 4. Pieniądz, kapitał i kryzysy gospodarcze.
 5. Interwencjonizm.

Wiedza o etyce – Doktor Arkadiusz Fordoński poprowadzi wykłady na temat etyki, filozofii i problematyce moralności w świecie biznesu i polityki. Tematy wykładów prowadzonych przez doktora:

 1. Etyka i moralność. Znaczenie etyki w działalności liderów.
 2. Główne spory z zakresu metaetyki i najistotniejsze współcześnie teorie etyczne.
 3. Etyka cnoty. Etyka liberalna. Etyka chrześcijańska.
 4. Najistotniejsze problemy etyczne w debacie publicznej współczesnych społeczeństw zachodnich.
 5. Etyka wobec problemów życia gospodarczego.

7 Czerwca 2024 - 19 Lipca 2024

CENA: 270 zł

26 Lipca - 28 LIPCA 2024

Poziom rozszerzony

Chętni eksperckiej wiedzy nauczanej praktycznie mają niepowtarzalną okazję otrzymać wiedzę od najlepszych liderów i doradców biznesowych największych firm na świecie. W trzydniowym spotkaniu w Łasku koło Łodzi w Hotelu Dzikie Wino mamy zaszczyt zaprosić was na wykłady i warsztaty liderskie:

Nasi Eksperci przeprowadzą z Wami indywidualne egzaminy i to oni zdecydują na podstawie waszych wyników w module rozszerzonym i egzaminów w module podstawowym kto wygra wyjazd na Project Arizona oraz bilety na konferencję Liberty International w Dallas oraz szansę stażu w Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości!

 

Na poziom rozszerzony składają się wszystkie zajęcia w ramach poziomu podstawowego w dniach od 10 Maja do 01 Czerwca 2024 i warsztaty liderskie odbywające się w dniach od 26 do 28 Lipca 2024.

 

PROGRAM SZKOLENIA W ŁASKU

W piątek 26 lipca, Jan Wojciech Kubań, prezes Fundacji PAFERE, poprowadzi warsztaty na temat przywództwa w biznesie komercyjnym i organizacjach pozarządowych, dzieląc się swoim doświadczeniem z obu sektorów. Następnie uczestnicy będą miały okazję przygotować własne prezentacje dotyczące swojego przywództwa, przy wsparciu Pana Kubania. Prezentacje zostaną ocenione przez jury pod przewodnictwem Jana Wojciecha Kubania.

„Szkolenie z przywództwa dla liderów o wysokim potencjale: Kierowanie swoim wpływem” – taki tytuł będzie miało całodzienne szkolenie prowadzone przez Petera Struppa. Dzień rozpocznie się od wprowadzenia i zabawy integracyjnej, następnie przewidziane są sesje dotyczące podstaw przywództwa, różnych stylów kierowania oraz roli młodych liderów w organizacjach pozarządowych i prywatnych firmach. Po przerwie na lunch będzie można uczestniczyć w warsztatach dotyczących indywidualizmu, wolnego rynku i wolności w przywództwie, z zastosowaniem tych zasad w realnych scenariuszach. Na zakończenie odbędzie się sesja refleksji i tworzenia planu działań osobistego, a dzień zakończy się przyjęciem networkingowym, promującym rozmowy i kontakty między uczestnikami.

W sobotę na naszym szkoleniu gościem specjalnym będzie Patryk „Rojo” Rojewski, socjolog nowych mediów i doświadczony gracz z 30-letnim stażem w branży. Jest twórcą największych integracyjnych imprez sportowych w kraju, projektu T@RCZ@, vlogów społeczno-ludologicznych i programów telewizyjnych. Posiada łącznie 2 miliony widzów na platformach YouTube, Instagram, TikTok i Facebook. Jego działania promują ideę, że gry łączą ludzi.

Podczas ostatniego dnia szkolenia, Glenn Cripe, szef Language of Liberty Institute, zaprezentuje uczestnikom spojrzenie na przywództwo poprzez pryzmat dziedzictwa Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zarówno w trzecim sektorze jak i branży IT, Cripe przybliży metodykę wykuwania najlepszych pomysłów, negocjacji oraz procesu podejmowania decyzji, inspirowanych postawami nietuzinkowych jednostek z historii.

Peter Strupp jest doświadczonym liderem biznesowym, doradcą w zakresie zarządzania i moderatorem warsztatów dla dziesiątek korporacji w Europie.
Absolwent programu Owner President Management (OPM) w Harvard Business School.

Peter jest założycielem Achieve Dynamics i współpracuje w zakresie doradztwa, szkoleń i coachingu z globalnymi, a także szybko rozwijającymi się firmami prywatnymi. Należą do nich tacy klienci jak Atlas Copco, Spec Tec (UK), Sony Pictures, AM Identity, Colgate-Palmolive (Global), Gyfted, Shell (Global), OneStep Financial, Danone, Sensient, Lafarge Holcim, ZF TRW i wielu innych.

Pracuje w takich obszarach jak rozwój przywództwa, kultura korporacyjna, zespoły o wysokiej wydajności, komunikacja i techniki wspólnego rozwiązywania problemów.

Kocha przekazywać wiedzę i kształtować przyszłych liderów światowych firm.

Peter Strupp

Jan Kubań

Jan Kubań – Prezes Pafere – Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego. Instruktor alpinizmu, podróżnik, działacz na rzecz wolności i rozwoju ekonomicznego w duchu wolnorynkowym, a także gorący zwolennik i orędownik demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim. Autor książki „Fizyka życia”. Z zamiłowania nauczyciel, który chętnie poświęca czas zwłaszcza ludziom młodym, którzy wchodzą na wyboistą drogę prowadzenia własnego biznesu i inwestowania w rozwój osobisty.

Pomysłodawca serii wydawniczej „Biblioteka Rządzących i Rządzonych” mającej na celu przybliżenie problematyki praktycznego rządzenia państwem oraz cyklu wywiadów, którego celem jest pokazanie każdemu człowiekowi, że przedsiębiorcy w swej zdecydowanej większości nie są wrogami narodu, lecz sprzymierzeńcami obywateli.

Wierzy w pracę u podstaw i wspieranie uczniów i absolwentów wierzących w wolność i przedsiębiorczość.

Wszystkie aktywności odbędą się w hotelu Dzikie Wino w Łasku koło Łodzi. Hotel Dzikie Wino to ośrodek specjalizujący się w organizacji pobytów, imprez i konferencji w świecie biznesu, oferujący zakwaterowanie o bardzo wysokim standardzie oraz przepyszną domową kuchnię.

W czasie trwania kursu planujemy zorganizowanie networkingu i integracji między uczestnikami, naszymi ekspertami oraz członkami Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości oraz wiele niespodzianek! To konferencja, która może zmienić wasze życie!

26 Lipca - 28 LIPCA 2024

CENA: 730 zł

KURS ROZSZERZONY OBEJMUJE UDZIAŁ W KURSIE PODSTAWOWY

Edycja 2024

Nagrody

Wyjazd na Project Arizona!

Wyjedź na zmieniającą życie przygodę – ten sześciotygodniowy intensywny program bada mechanizmy gospodarki wolnorynkowej oraz podstawy amerykańskiego systemu politycznego i konstytucyjnego i jest odpowiedni zarówno dla studentów, jak i absolwentów z całego świata.

Subsydiujemy program (25 Paź do 06 Grudnia) w 90%, opłacamy loty do USA i z powrotem oraz dodajemy udział w konferencji w Dallas. Nagroda o wartości około 26 000 złotych!

TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU ROZSZERZONEGO

Wyjazd na konferencję
Liberty International w Dallas!

Konferencje Liberty International pomagają zainspirować tworzenie i rozwój regionalnych sieci wolnościowych, a także organizacji i projektów wydawniczych w dziesiątkach krajów na całym świecie.

W ramach nagrody opłacamy w pełni udział w konferencji, pobyt w Dallas w jej czasie oraz loty do i z USA. Nagroda o wartości około 6500 złotych!

TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU ROZSZERZONEGO

Staż w Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości!

Misją Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości jest kształcenie nowego pokolenia liderów poprzez oferowanie im wiedzy i umiejętności niezbędnych w rozwoju zawodowym i w urzeczywistnianiu idei wolnego społeczeństwa.

Odbywając staż w Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości zdobędziesz bezcenne doświadczenie pracy w III sektorze, skąd środki bierzemy tylko i wyłącznie od prywatnych darczyńców. Pomożesz również krzewić ideę wolności czy będziesz mieć szansę zobaczyć jak zakulisowo wyglądają projekty jak m.in. Miltonalia.

TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU ROZSZERZONEGO

Udział w obozie Cycle Freedom

Duch przedsiębiorczości i kreatywności jako zrównoważona droga do wolności osobistej? To właśnie pokazuje Cycle Freedom! 
 
W celu obozu czytamy: „Pomóc młodym ludziom w podjęciu kolejnych kroków w ich życiowej podróży, wyjaśniając perspektywę przedsiębiorczości i dając im praktyczne know-how, którego nie znajdą nigdzie indziej.”
Nagroda o wartości 1400 zł!
 

Udział w Miltonaliach

Miltonalia, czyli coroczne spotkanie polskich liberałów, libertarian i
wolnorynkowców. Uczestnicy wydarzenia upamiętniają człowieka będącego
jednym z filarów współczesnego liberalizmu i robią to w sposób, jaki
podobałby się patronowi. Wydarzenia pokazuje praktyczne konsekwencje
działania wielkich idei były tym, co bardzo lubił Milton Friedman. Nagroda o wartości 800 zł!

Udział w kursie uczelni Asbiro

Uczelnia ASBiRO to nie tylko Uczelnia wyższa. Jesteśmy przede wszystkim środowiskiem dla wszystkich przedsiębiorczych osób, które oprócz wiedzy praktycznej zdobędą u nas kontakty i wsparcie. Bo przedsiębiorcy powinni trzymać się razem!

Zwycięzcy tej edycji PAALu będą mogli wybrać jeden z kursów podstwawowych w uczelni Asbiro. Nagroda o wartości 5100 zł!

 


I inne!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
Faktura
Zgody
Wszystkie pola wymagane w celu uczestnictwa w Polsko - Amerykańskiej Akademii Liderów
=

Kontakt

Organizator:spendel@fundacjawip.org
ul. Asnyka 6
Katowice 40-696

KRS: 0000432095
NIP: 6342812164
REGON: 243032523
Scroll to Top