POLSKO-AMERYKAŃSKA

AKADEMIA LIDERÓW

Edycja 2024

Program

Ekonomia

Doświadczony doradca podatkowy Aleksander Serwiński wyjaśni tajniki działania gospodarki i przedsiębiorstw.

Polityka

Dr Marcin Chmielowski przedstawi wolność od strony politycznej i wyjaśni różne tajniki życia politycznego.

Etyka

Dr Aleksander Fordoński opowie o aspektach etycznych i moralnych związanych z filozofią wolności.

Wiedza o USA

Mikołaj Teperek przedstawi Stany Zjednoczone od strony, której nie mieliście okazji wcześniej poznać. Z naszego kursu dowiecie się o amerykańskiej wolności, patriotyzmie i o różnicach między USA a Polską.

Edycja 2024

Nagrody

Wyjazd na Project Arizona!

Wyjedź na zmieniającą życie przygodę – ten sześciotygodniowy intensywny program bada mechanizmy gospodarki wolnorynkowej oraz podstawy amerykańskiego systemu politycznego i konstytucyjnego i jest odpowiedni zarówno dla studentów, jak i absolwentów z całego świata.

Subsydiujemy program (25 Paź do 06 Grudnia) w 90%, opłacamy loty do USA i z powrotem oraz dodajemy udział w konferencji w Dallas. Nagroda o wartości 26 000 złotych!

TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU ROZSZERZONEGO

Wyjazd na konferencję
Liberty International w Dallas!

Konferencje Liberty International pomagają zainspirować tworzenie i rozwój regionalnych sieci wolnościowych, a także organizacji i projektów wydawniczych w dziesiątkach krajów na całym świecie.

W ramach nagrody opłacamy w pełni udział w konferencji, pobyt w Dallas w jej czasie oraz loty do i z USA. Nagroda o wartości 6500 złotych!

TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU ROZSZERZONEGO

Staż w Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości!

Misją Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości jest kształcenie nowego pokolenia liderów poprzez oferowanie im wiedzy i umiejętności niezbędnych w rozwoju zawodowym i w urzeczywistnianiu idei wolnego społeczeństwa.

Odbywając staż w Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości zdobędziesz bezcenne doświadczenie pracy w III sektorze, skąd środki bierzemy tylko i wyłącznie od prywatnych darczyńców. Pomożesz również krzewić ideę wolności czy będziesz mieć szansę zobaczyć jak zakulisowo wyglądają projekty jak m.in. Miltonalia.

TYLKO DLA UCZESTNIKÓW KURSU ROZSZERZONEGO

Udział w obozie Cycle Freedom

Ducha przedsiębiorczości i kreatywności jako zrównoważona droga do wolności osobistej? To właśnie pokazuje Cycle Freedom! 
 
W celu obozu czytamy: “Pomóc młodym ludziom w podjęciu kolejnych kroków w ich życiowej podróży, wyjaśniając perspektywę przedsiębiorczości i dając im praktyczne know-how, którego nie znajdą nigdzie indziej.”
Nagroda o wartości 1400 zł!
 

Udział w Miltonaliach

Miltonalia, czyli coroczne spotkanie polskich liberałów, libertarian i
wolnorynkowców. Uczestnicy wydarzenia upamiętniają człowieka będącego
jednym z filarów współczesnego liberalizmu i robią to w sposób, jaki
podobałby się patronowi. Wydarzenia pokazuje praktyczne konsekwencje
działania wielkich idei były tym, co bardzo lubił Milton Friedman. Nagroda o wartości 800 zł!

Udział w kursie uczelni Asbiro

Uczelnia ASBiRO to nie tylko Uczelnia wyższa. Jesteśmy przede wszystkim środowiskiem dla wszystkich przedsiębiorczych osób, które oprócz wiedzy praktycznej zdobędą u nas kontakty i wsparcie. Bo przedsiębiorcy powinni trzymać się razem!

Zwycięzcy tej edycji PAALu będą mogli wybrać jeden z kursów podstwawowych w uczelni Asbiro. Nagroda o wartości 5100 zł!

 


I inne!

F.A.Q.

Odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania
Program Akademii Liderów skierowany jest przede wszystkim do każdego, komu zależy na byciu świadomym obywatelem 🗳️
Na uczestnictwie w naszym Kursie Online najbardziej zyskają ci, którzy oczekują przynajmniej jednego z poniższych:
✅ Chcą lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość – politykę i zachodzące zjawiska ekonomiczne 🗳️
✅ Oczekują zdobycia lub uporządkowania podstawowej wiedzy z zakresu polityki, ekonomii i etyki – bez wychodzenia z domu! 📖
✅ Planują rozpocząć studia na kierunku ekonomia lub politologia i chcieliby poznać podstawowe zagadnienia 🎓
✅ Oczekują zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do promowania idei wolności osobistej i gospodarczej – Akademia Liderów to idealny pierwszy krok!🎙️
✅ Chcą zostać dziennikarzami, politykami, osobami zaangażowanymi w sektor pozarządowy – liderami, którzy zmienią oblicze polskiego życia publicznego 🙋‍♀️🙋‍♂️
✅ Szukają możliwości rozwoju dzięki atrakcyjnym nagrodom 📈
✅ Któraś nagroda szczególnie im odpowiada i chcieliby o nią powalczyć 🏆
Zapisz się, zdobądź cenną wiedzę i powalcz o nagrody – tak jak 1350 naszych absolwentów w ubiegłych latach!

Na zwycięzców PAAL, jak co roku, czekają atrakcyjne nagrody, dzięki którym będą mogli kontynuować swój rozwój, zdobywać wiedzę i budować sieć kontaktów. W tym roku ich łączna wartość nagród przekracza 30 000 złotych!

Rekrutację zaczynamy w dniu 15.04.2024 roku i trwa ona do 01.05.2024 roku.

Uczestnictwo w tej edycji PAALu dzieli się dwojako:

1) Kurs podstawowy – Seria wykładów online przeprowadzanych przez naszych ekspertów zorganizowanych na platformie Moodle. Po skończonym szkoleniu zorganizujemy w najbardziej dogodnym dla uczestników terminie egzamin wiedzy z przeprowadzonych szkoleń. – koszt uczestnictwa w kursie podstawowym to 270 zł.

2) Kurs rozszerzony – Obejmuje wszystko to co kurs podstawowy oraz trzydniową konferencję zorganizowaną w Hotelu Dzikie Wino w Łasku obok Łodzi. Konferencja odbywać się będzie w języku Angielskim i uczestniczyć w niej będą czołowi przedstawiciele środowiska wolnościowego – Peterem Stupp’em, Glennem Craig’em i Janem Wojciechem Kubaniem. Podczas wydarzenia przewidziana jest przestrzeń na networking, wspólną pracę i integrację. – koszt uczestnictwa w kursie rozszerzonym to 730 zł.

Część nagród jest dostępna tylko dla uczestników kursu rozszerzonego – więcej przeczytasz w regulaminie.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Imię i nazwisko
Faktura
Zgody
Wszystkie pola wymagane w celu uczestnictwa w Polsko - Amerykańskiej Akademii Liderów
=

Historia PAAL

Już od 15 lat organizujemy Polsko-Amerykańską Akademię Liderów. Przez lata akademii przechodziła wiele form, a dziś możemy pochwalić się liczbą ponad 1350 absolwentów. Zmieniamy akademię dla Was, byście mogli wyciągnąć z naszych zajęć jak największą wartość.

Chcielibyśmy żebyście pisali historię PAALu dalej – świat potrzebuje liderów takich jak Wy!

Wspomnienia absolwentów...

Jestem absolwentem pierwszej edycji Polsko - Amerykańskiej Akademii Liderów. Zająłem czwarte miejsce, więc byłem tuż za podium. Nie wygrałem żadnej nagrody w jaką, już wtedy, te paręnaście lat temu, obfitował kurs. Ale to dzięki Akademii zaczęła się jedna z moich ważniejszych życiowych podróży.
Marcin Chmielowski
politolog, reżyser filmów dokumentalnych
Godziny interesujących kursów z ciekawymi prowadzącymi, bardzo fajna społeczność, która powstała dookoła Akademii i możliwość zmierzenia się w konkursie na naprawdę wysokim poziomie z zakresu ekonomii, etyki i wiedzy politycznej to jest to co zapamiętałem najbardziej ze swojego uczestnictwa w PAALu. A gdyby to było mało - jako zwycięzca wybrałem staż w Czarnogórskim instytucie ekonomicznym ISSP gdzie spędziłem wspaniałe 3 tygodnie na bardzo wartościowym stażu!
Marcin Szekiel
student UW i SGH, konsultant biznesowy
Jako były absolwent PAAL skorzystałem na każdym z pól, w których działam. Zebrałem wartościowe znajomości w trzecim sektorze, poprawiłem umiejętności retoryczne i posiadłem wiedzę, która przydaje mi się zarówno przy nagraniach jak i codziennej pracy prawnika. Z perspektywy absolwenta, który później został wykładowcą, serdecznie polecam kurs wszystkim zainteresowanym uczestnikom.
Aleksander Serwiński
Doradca podatkowy, bloger
Zajęcie pierwszego miejsca świetnie uzupełniło moje kwalifikacje zawodowe. Aplikując po kilku miesiącach do jednej z korporacji na analityczne stanowisko był to dobry punkt zaczepienia podczas rozmowy rekrutacyjnej. Gdyby każda uczelnia tak prowadziła zajęcia i stanowiła tak samo wartościowy punkt w CV to obecnie kończyłbym doktorat.
Bartosz Miłek
Analityk biznesowy

Kontakt

Organizator:

kontakt@akademialiderow.edu.pl

spendel@fundacjawip.org

ul. Asnyka 6
Katowice 40-696

KRS: 0000432095
NIP: 6342812164
REGON: 243032523

Scroll to Top